انیمیشن درون و برون (با موضوع کنترل خشم)

یکی از انیمیشن‌های سینمایی که در رابطه با این موضوع ساخته شده است، انیمیشن درون و بیرون است که به خوبی در رابطه با احساسات ما توضیح داده است. داستان در رابطه با دختر بچه نوجوانی است که در سن نوجوانی خودش، همراه با خانواده‌اش به سان فرانسیسکو مهاجرت می‌کند، رایلی هم مثل خیلی از نوجوان های دیگر با احساساتی مثل شادی، ترس، خشم و ناراحتی کنترل می‌شود، همه آن‌ها تلاش می‌کنند که بهترین‌ها را برای رایلی به ارمغان بیاورند ولی شرایط جدید بیشتر خشم و ترس را برای او به همراه دارد و شادی که مسئول خاطره‌های مثبت اوست تمام تلاش خودش می‌کند تا رایلی خوش حال و شاد را برگرداند. خب، بهتر است که بقیه ماجرا را تعریف نکنم تا این فیلم را مشاهده کنید. حتماً از آن لذت خواهید برد. 

شهر حیوانات ( Zootopia )

زوتوپیا شهری است که در آن حیوانات در کنار هم زندگی می‌کنند و اوضاع بسیار خوب است. حیواناتی که به نوعی به انسان ها تشبیه شده اند و می‌توان گفت هر حیوانی نشانه یک انسان است. در این میان خرگوش کوچکی به نام جودی هپس که به تازگی در اداره پلیس مشغول به کار شده، به دنبال فرد گمشده ای می‌گردد که در این بین و در راه پیدا کردن آن فرد گمشده، اتفاقات فوق العاده جالب و جذابی برایش می‌افتد که همین اتفاقات، علاوه بر این که کودکان و نوجوانان را به خود جذب می‌کند، حتی افراد بزرگسال را هم به پای تلویزیون میخکوب می‌کند. تماشای این انیمیشن و اراده و تلاش جودی می‌تواند الگوی خوبی برای افزایش پشتکار شما باشد.

 قهرمان بزرگ ۶

داستان فیلم در شهری در آینده به نام سان‌فرانسوکیو -ترکیبی از فرهنگ و جغرافیا و معماری دنیای شرق و غرب- اتفاق می‌افتد. قهرمان داستان، نوجوانی به نام هیرو هامادا، اعجوبه دانش رباتیک، روزی به همراه برادر بزرگترش، تاداشی، به کالج می‌رود و آنجا عاشق چیزی که در آزمایشگاه می‌بیند می‌شود. او برای این‌که ثابت کند که لیاقت ورود به دانشگاه را دارد باید چیزی اختراع کند و او موفق می‌شود اما در شب ارائه اختراعش پس از ارائهٔ اختراعش، کالج آتش گرفته و تاداشی هامادا می رود داخل آتش و….

کوکو CoCo

داستان انیمیشن پسرک ۱۲ ساله‌ای (به نام میگل) را روایت می‌کند که به موسیقی علاقه دارد و خانواده‌اش آن را نسل به نسل ممنوع کرده‌اند. او آرزو دارد مانند هنرمند و الگوی او ارنستو دِلا کروز به یک نوازنده حرفه‌ای تبدیل شود. در روز مردگان (که یک رسم در کشور مکزیک است) مسابقه موسیقی برگزار می‌شود و او می‌خواهد شرکت کند اما خانواده‌اش متوجه می‌شوند و گیتار او را می‌شکنند و …

این انیمیشن به بچه ها یاد می دهد علایق و آرزوهای خود را دنبال کنند. بچه ها هم مثل میگل در این کارتون شاید آرزوهایی داشته باشند که زیاد منطبق بر برنامه های والدینشان نباشد. این کارتون یک پیام مثبت و اطمینان بخش دارد که به بچه ها کمک می کند شخصیت خود را بسازند. کوکو یک فیلم خانوادگی است که به بچه ها اهمیت خانواده و سنت ها را نشان می دهد. اگرچه بچه ها پیش زمینه مکزیکی ندارند، اما این پیغام به آنها خواهد رسید.

پینوکیو

این کارتون کلاسیک دیزنی برنامه ای برای کودکان تمام دوران ها بوده است. انتخاب نیکی به جای بدی، گوش دادن به صدای درون از آموزه های این کارتون است. مفهوم وجدان و روبرو شدن با نتیجه عملکردمان از درس هایی است که هر بچه ای باید بیاموزد. پینوکیو شخصیت جالب دارد که برای بهتر شدن مسیر و راه زندگی کمک می کند. اگرچه این یک کارتون قدیمی است؛ اما بچه ها امروز هم می توانند از تماشایش لذت ببرند.

مربی اژدها

قهرمان داستان در روستایی زندگی می کند که روش زندگی آن ها جنگیدن با اژدهاست. او همراه با پدرش به مدرسه ای می رود که جنگ با اژدها آموزش داده می شود. اما با یک اژدهای زخم خورده به نام بی دندون دوست می شود. این فیلم به کودک یاد می دهد خودش باشد نه آن چیزی که دیگران می خواهند.

موآنا

موآنا همراه با مائویی به سفری ماجراجویانه در اقیانوس می رود و با هیولاها و چیزهای عجیب زیادی مواجه می شود. در این سفر موآنا سرنوشت و هویت خودش را کشف می کند. موآنا به کودک یاد می دهد که از قلبش پیروی کند. موانا بارها و بارها بین انتظارات خانواده و جایی که قلبش می خواهد باشد درگیر می شود.

شیر پادشاه

سیمبا پس از این که عموی بدجنسش پدرش را می کشد مجبور می شود خانواده را ترک کند. اما بعدها با کمک دوستانش با عمویش رو به رو می شود. داستان شیر پادشاه به کودک اهمیت درس گرفتن از گذشته را می آموزد و این که رشد کردن شاید کمی ترسناک باشد.

در جستجوی خوشبختی

پدر آوازخوانی به نام کریس همراه با پسرش از آپارتمان بیرون انداخته می شود و هیچ جایی برای زندگی ندارد. این پدر و پسر سختی های زیادی را تحمل می کنند اما اجازه نمی دهند زندگی آن ها را شکست دهد. اگر می خواهید ثابت قدم باشید حتما این فیلم را ببینید.