هوش مالی و اقتصادی (عمومی – مقدماتی)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۳۲۰۰۰۰ تومان

چرا کودکان و نوجوانان باید سواد مالی (هوش مالی) داشته باشند ؟

آیا به این فکر کرده اید که:

کودکان شما غیر از رفتن به دانشگاه و کارِ خیلی زیاد گزینه های دیگری نیز برای انتخاب دارند. در این برهه زمانی باید به فکر این باشید که در آینده کودکانتان بتوانند با کسب مهارت های لازم کمتر کار کنند و بیشتر پول به دست آورند.اگرچه به نظر عجیب می آید ولی اکثر ثروتمندان واقعی اینگونه فکر می کنند.

کارکمتر ، پول بیشتر

با افزایش هوش مالی کودکانتان می توانید در آینده خیالتان از بابت مدیریت هزینه ها و درآمد هایشان راحت باشد و بازدهی سرمایه هایشان را افزایش دهند.

قطعاً دوست ندارید که :

  • کودکانتان در آینده سرمایه گذاری نامطمئن و بی هدف انجام دهند.
  • کودکانتان برای برنامه های مالی زندگی خود با کاهش سرمایه مواجه شوند.
  • با در آمد ناکافی در مقابل هزینه های روزمره خانواده شان در آینده با مشکل مواجه شوند.

مولفه های اصلی هوش مالی و مهارتهای پولی برای کودکان و نوجوانان

تشخیص سبک رفتاری فرزندان در مهارتهای پولی
آشنایی فرزند با سرمایه های مختلف
مهارت پس انداز کردن
مهارت عرضه خدمات و پول گرفتن
پول توجیبی و مهارت هزینه کردن پول
مفاهیم سرمایه گذاری و کارآفرینی
مفهوم اعتبار
مهارت بخشش و انجام کار خیر
آشنایی با مفهوم سپرده، انواع سپرده ها و سرمایه گذاری بدون ریسک
سبد سرمایه گذاری و ریسک
تاریخچه بورس ، سهام و شرکت های بورسی

سرفصل ها و محتوای دوره :

عادت‌ها، طرز تفکر، عقاید و تمایلاتی که فرد در ایام کودکی کسب می‌کند، اساس موفقیت و یا شکست او در دوره‌های بعدی زندگی را تشکیل می‌دهد. آموزش کودکان در دوران کودکی بسیار مهم می باشد. در اکثر کشورهای پیشرفته آموزش مفاهیم مالی و اقتصادی از دوران کودکی آغاز می شود.برنامه ریزی نیاز به دانش و مهارت دارد و باید به صورت عادت فکری درآید. برنامه ریزی برای خرج کردن پول در سنین دوره ابتدایی، رفتار مدیریت پولی دانش آموز را شکل می دهد.این نوع آموزش، الگویی را درذهن یادگیرنده ایجاد می کند که او براساس آن الگو قادر می شود برای پولی که در اختیار دارد برنامه های مختلفی را در نظرگیرد.دانش آموز بر پایه آموخته هایش می تواند بخشی از پول تو جیبی خود را پس اندازکند، بخشی را برای هزینه هایش در نظر بگیرد، قسمتی را ببخشد و قسمتی دیگر را با یک یا چند عضو خانواده به اشتراک بگذارد.

با مطرح کردن سوالهایی مانند چرا پس انداز می کنیم؟ اگر پول کافی برای خرید نداشته باشیم، چه کارهایی برای تهیه پول می توانیم انجام دهیم ؟ دانش آموز بامفهوم پس انداز پول و اهمیت آن، مفهوم بودجه بندی (یکی از مفاهیم مهم سرمایه گذاری)، هزینه یابی آشنا شده و فعالیتهای طراحی شده را برای درک مفاهیم انجام می دهند.

همچنین دانش آموزان با طبقه بندی هزینه ها و تخصیص پول به هربخش از هزینه ها آشنا می شوند.

دانش آموزان لیستی از اقلام هزینه ها و مبالغ آنها تهیه می کنند .برای درک بهتر، نمودار هزینه ها نیز به تصویر کشیده می شود.

دانش آموزان با مفهوم سپرده، انواع سپرده ها و مفهوم سرمایه گذاری بدون ریسک آشنا می شوند.

همچنین در سایت تالار مجازی بورس ایران با تاریخچه بورس، سهام، شرکتهای بورسی،کارگزار،… آشنا می شوند.

با مطرح کردن سوال چرا نباید همه تخم مرغهایمان را در یک سبد بگذاریم، با مفهوم سبد سرمایه گذاری و ریسک آشنا می شوند. آنها فرض کردند ۱۰۰تا تخم مرغ دارند و می خواهند از جایی به جای دیگری منتقل کنند.

اطلاعات دوره :

موضوع: افزایش هوش مالی کودکان و نوجوانان

(چگونه مهارت لازم در زمینه مدیریت هزینه ها و درآمد ها و سرمایه گذاری را کسب کنیم؟)

مخاطبان: کودک و نوجوانان در گروه سنی ۷ تا ۱۷سال

مدت دوره مقدماتی : ۱۲ساعت آموزش در قالب ۸جلسه یک و نیم ساعته. 

مدت دوره پیشرفته : ۱۲ساعت آموزش در قالب ۸جلسه یک و نیم ساعته. 

پیش نیاز این دوره :  این دوره پیش نیاز خاصی ندارد.
 تمام مطالب این دوره از ابتدا با در نظر گرفتن فردی که فقط علاقه و پشتکار به به افزایش دانش و مهارت فرزند خود در مدیریت هزینه ها و درآمدهایش را دارد ،‌ بیان خواهد شد و همه افراد به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و با پیشرفت مباحث،‌ دانش و مهارت خود را  گسترش می دهند و نیاز به پیش نیاز خاص و یا حرفه ای بودن  نیست و فقط با داشتن پشتکار می‌توانید به سادگی آن را بیاموزید و در زندگی خود به کار ببرید و نتایج فوق العاده آموزش ها را مشاهده کنید.

چگونه می‌توانم در این دوره شرکت کنم ؟

برای شرکت در این دوره شما سه روش دارید:

 ۱. به وبسایت مؤسسه به آدرس www.RahroGroup.com وارد شوید. در بخش دوره های حضوری ٬ این دوره را انتخاب کنید و مراحل خرید دوره را تکمیل کنید تا وارد صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شوید و واریز اینترنتی خود را  با کارت‌های عضو شتاب انجام دهید.

 ۲. پرداخت وجه به حساب ما و ارائه زمان و ساعت پرداخت

لطفا پس از واریز وجه ، نام و زمان پرداخت خود را به شماره ۰۹۱۳۴۵۳۵۹۱۴ پیامک یا واتساپ کنید.(پیامک  باید شامل موارد زیر باشد: ۱. عنوان دوره ای که ثبت نام کرده اید. ۲. نام و نام خانوادگی ۴. زمان، شماره تراکنش و نام بانک )

پس از آن کارشناسان ما تمامی هماهنگی ها با شما جهت حضور و دیدارتان را انجام میدهند.

شماره حساب : ۰۲۱۶۰۸۷۲۳۴۰۰۸ بانک صادرات به نام مؤسسه رهرو بهین تدبیر آینده

شماره کارت : ۰۹۴۷ – ۱۹۰۲- ۸۵۱۰ – ۵۰۵۷ به نام دکتر مهدی مهاجرانی

۳. مراجعه حضوری به دفتر مؤسسه و ثبت نام

توجه داشته باشید:

یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی که می توانیم در جهت موفق شدن هر چه بیشتر در زندگی انجام دهیم ، سرمایه گذاری بر روی خودمان و کودکانمان است. زمانی که در کلاس مفیدی شرکت می کنیم و یا کتاب مناسبی را مطالعه می کنیم و یا محصول خوبی را تهیه می کنیم، در حقیقت بر روی خودمان و کودکانمان در جهت رسیدن به ثروت ، توانگری و موفقیت سرمایه گذاری می کنیم.