دوره نوجوان کارآفرین (عمومی – مقدماتی)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۳۲۰۰۰۰ تومان

دوره آموزشی کارآفرینی برای کودکان و نوجوانان می‌تواند به بسیاری از نگرانی‌های ما برای آینده فرزندانمان پاسخ دهد. این دوره با استفاده از  آموزش مجموعه دقیق و کاربردی از مهارت‌های مختلف به فرزندان شما کمک می‌کند تا دورنمای مناسب‌تری برای آینده خود ایجاد کنند.

ما نیاز به افرادی داریم که در برابر مشکات مقاوم‌تر باشند و تمایل بیشتری برای ریسک کردن در آن‌ها وجود داشته باشد. آینده از آن کسانی است که با خلاقیت و نوآوری میانه خوبی داشته باشند، و بتوانند تا جایی که ممکن است ایده و افکار خود را تبدیل به عمل و رفتار کنند.

ما کاملاً مخالف این هستیم که شما فرزند خود را مجبور به انجام کاری کنید که یا دوست ندارد یا مناسب او نیست. اما فراموش نکنیم که در دوره آموزشی کارآفرینی برای کودک و نوجوان قرار نیست کودکان و فرزندان شما در موقعیت‌های سخت، ناراحت کننده و کسل کننده قرار بگیرند و کل دوره به صورت طراحی شده است تا بتواند بیش‌ترین میزان کمک را برای موفقیت بچه‌ها داشته باشد. ما تلاش داریم تا در این دوره مهارت‌هایی را به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم که مدرسه، معمولاً بر روی آن‌ها سرمایه گذاری نمی‌کند، اما برای آینده بچه‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد.

هدف ما از برگزاری این دوره این است که به سادگی بتوانیم فلسفه یک کارآفرین را به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم، تا آن‌ها ذهنیت یک متخصص موفق را در خود ایجاد کنند.

نوجوانان در سن مناسبی می توانند کارآفرینی را آموزش ببینند و قبل از  اینکه باورها و پارادایم های اشتباهی در ذهنشان تشکیل شود، کسب و کار خودشان را راه‌اندازی کنند. 

آن‌ها را برای آینده بازار کار آماده می‌کنیم

جالب است بدانید که بسیار از بچه‌هایی که در حال حاضر در مدرسه مشغول تحصیل هستند، در آینده در مشاغلی مشغول به کار خواهند شد که هنوز ابداع نشده است. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که خلاقیت و نوآوری چه اهمیتی در آینده تجارت اهمیت دارد.

این حقیقت به ما اهمیت آموزش دقیق و مناسب با سطح بالایی از آینده نگری را نشان می‌دهد. بنابراین باید این فضا را برای کودکان مهیا کنیم تا بتوانند برای تجارت‌های آینده و موقعیت‌های شغلی آینده خود برنامه ریزی کنند.

مهارت‌های مهم زندگی را به کودکان آموزش میدهیم

هرچند که همه ما به خوبی میدانیم بسیاری از والدین همین الآن هم مشغول آموزش مهارت‌های مهم زندگی به کودکان خود هستند، اما این موضوع چیزی است که متأسفانه در مدارس تا حدود زیادی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

یادگیری این مهارت‌ها معمولاً از همان زمانی که فرزند شما توانایی راه رفتن را پیدا می‌کند(با زمین خوردن و دوباره بلند شدن)، آغاز می‌شود. برخی از مهارت‌هایی که کارآفرینان به کودکان خود آموزش می‌دهند عبارتند از :

اعتمادبه‌نفس، انعطاف‌پذیری، نحوه فروش، حل مسئله، خلاقیت، هدف‌گذاری و همدلی.

اعتمادبه‌نفس: 

کودکانی که حس خوبی نسبت به خود دارند معمولاً تمایل بیشتری در درگیر شدن با موقعیت‌های پر ریسک در آن‌ها دیده می‌شود.آن‌ها به دلیل اعتمادی که به خود دارند معمولاً می‌توانند سراغ فعالیت‌هایی بروند که دیگران تا حدود زیادی از آن‌ها اجتناب می‌کنند.

انعطاف‌پذیری:

آموزش اینکه کودکان بتوانند موقعیت‌های سخت را مدیریت کنند، نه تنها تجربه‌ای ارزشمند برای زندگی آن‌ها خواهد بود، بلکه در کار و تخصص حرفه‌ای آن‌ها نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود. ما باید آن‌ها را تشویق ‌کنیم تا تلاش کنند و حتی اگر هم شکست خوردند، باز هم تشویقشان ‌کنیم تا دوباره خود را به چالش بکشند. زمانی که این اعتماد در آن‌ها ایجاد می‌شود که می‌توانند چیزهای مورد نظر خود را امتحان کنند، آرام آرام پوسته سخت ترک بر می‌دارد و انعطاف‌پذیری آن‌ها بیشتر می‌شود. انعطاف‌پذیری همیشه در لحظات سخت می‌تواند یاری کننده انسان باشد.

نحوه فروش:

قرار نیست در این دوره ما کودکان و نوجوانان را به یک فروشنده حرفه ای تبدیل کنیم، بلکه قرار است از این فرصت استفاده کنیم و مهارت‌های مربوط به فروش و مذاکره را به آنها بیاموزیم. فروش نیازمند مهارت‌های متنوعی نظیر: متقاعد کردن، مذاکره و نحوه پیش بردن مکالمه است. ما می‌خواهیم به آن‌ها بیاموزیم تا بتوانند به صورتی موثر، دیگران را در مورد ایده و نظرات خود متقاعد کنند. این موضوع به آن‌ها ارزش وقت و چیزهایی که دارند را یاد می‌دهد. این مهارت‌ها به آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه یک رابطه را به وجود آورند و از آن مراقبت کنند. همچنین می‌توانیم بگوییم که تأثیراتی زیادی هم این آموزه‌ها بر روی عزت نفس کودکان دارد.

حل مسئله:

دانستن اینکه چگونه می‌توانیم یک مسئله و مشکل را تحلیل کنیم و با ایجاد ارزیابی یا فرضیه مناسب و در نهایت یک راه حل سازنده، بتوانیم از چالش خود عبور کنیم، دانشی است که هر کارآفرین باید آن را بلد باشد. در این دوره، زمانی که فرزند شما با چالشی مواجه است، در ابتدا آن‌ها را راهنمایی می‌کنیم تا بتوانند راه‌حل‌های مناسب را پیدا کنند. یادمان باشد که قرار نیست ما بجای آن‌ها مشکلات را حل کنیم، فقط می‌خواهیم به آن‌ها نشان دهیم که خودشان هم می‌توانند مسائل خود را حل کنند.

خلاقیت:

در این دوره به کودکان نشان خواهیم داد، چگونه در به‌کارگیری مهارت حل مسئله، باید خلاقیت خود را به کار گیرند. خلاقیت یعنی عملی که به واسطه آن می‌توانیم افکار و ایده‌های خود را تبدیل به واقعیت کنیم. نکته جالب این است که، خلاقیت به عنوان یکی از کارآمدترین توانایی‌هایی است که یک کارآفرین موفق را از بقیه متمایز می‌کند. یادمان باشد که یک کارآفرین دائماً مشغول مواجهه با مشکلات و چالش‌هایی است که باید با خلاقیت خود با آن‌ها مواجه شود.

همدلی:

همدلی یک مهارت مهم است که هر رهبری باید آن را دارا باشد، و به کمک آن می‌تواند تأیید بقیه اعضا گروه را به دست آورد. ما میدانیم که برخی از افراد به صورت ذاتی همدل‌تر از دیگران هستند، اما برای اینکه بتوانیم در این دوره به خوبی این مهارت را در فرزند شما ایجاد کنیم، نیاز به آموزش‌های خاص داریم.

 

کارآفرینی : شانس یا هوش بیشتر ؟

مطمئنا کارآفرینی شانس نیست ، ولی کسی که هوش خود را در زمینه کارآفرینی بهبود بخشد، قطعا می تواند شانس کارآفرین شدن خود را افزایش دهد. کارآفرینی نه تنها یک نوع شیوه تفکر است ، بلکه مجموعه ای از مهارت ها است که در این دوره به شما آموزش می دهیم . کارآفرینان موفق پرشور  و ماهرند .شاید درست باشد که بگوییم شور و اشتیاق را نمیتوان آموزش داد ، اما مهارت های اجرایی قطعا آموختنی هستند.

تصورات غلط زیادی درباره کارآفرین شدن وجود دارد :

·      یک نفر شرکت را تأسیس می کند و به صورت انفرادی موفق می شود.

در حالیکه این تیم است که موفق می شود و اساسا تیم بزرگتر شانس موفقیت را بیشتر می کند.

·      کارآفرینان فقط کاریزما دارند. 

درحالیکه کارآفرینان علاوه بر کاریزما، توانایی کار گروهی و ارتباطات و مهارت های نرم را می دانند و از آن استفاده می کنند.

·      ژن کارآفرینی وجود دارد ! 

درحالیکه برای اینکه به یک کارآفرین تبدیل شویم نیاز به ژن خاصی نیست، بلکه مهارت هایی مثل فروش، کارآفرینی اصولی و ارزش‌آفرینی می تواند موثر باشد.

 

محتوای دوره  مقدماتی :

۱)    پرورش تفکر کارآفرینانه

۲)    هدف گذاری

۳)    انضباط فردی

۴)    مهارتهای شخصیتی و رفتاری ( اعتماد به نفس، تصمیم گیری، رهبری و …)

۵)    تکنیک های فرصت یابی و یافتن ایده های کسب‌و‌کار

۶)    تبدیل ایده به مدل کسب‌و‌کار

۷)    تهیه طرح کسب و کار و بوم کسب‌و‌کار

۸)    مهارت های تیم سازی و کار گروهی

۹)    مدیریت نیروی انسانی

۱۰) اخلاق در کسب‌ و ‌کار

به همراه :

>      تماشای فیلم راه‌اندازی کسب‌و‌کار و تحلیل آنها

>     جلسه مشاوره تخصصی با والدین

>      کتب و جزوات آموزشی

محتوای دوره  پیشرفته :

۱)    مهارتهای مالی و پولی ( مالی، سواد مالی، سرمایه گذاری و … )

۲)    مزیت رقابتی

۳)    مکانیزم های نفوذ در بازار

۴)    تحقیقات بازار

۵)    بازاریابی و فروش و مهارت های فروشندگی

۶)    مهارتهای مذاکره و سخنرانی و فن بیان

۷)    دیجیتال مارکتینگ

۸)    تفکر استراتژیک

۹)    حسابداری کسب و کار

۱۰) حقوق مالکیت معنوی

به همراه :

>      تماشای فیلم راه‌اندازی کسب‌و‌کار و تحلیل آنها

>      یک بازدید از شرکت ها و صنایع موفق

>      کتب و جزوات آموزشی

>      جلسه مشاوره تخصصی با والدین

مدت دوره مقدماتی :

۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ ساعت)

( + یک جلسه تماشای فیلم + یک جلسه مشاوره با والدین)

مدت دوره پیشرفته :

۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ ساعت)

( + یک جلسه تماشای فیلم + یک جلسه مشاوره با والدین + یک بازدید از کسب و کارهای موفق)

پیش نیاز شرکت در دوره مقدماتی :

شرکت و قبولی در مصاحبه ورودی

پیش نیاز شرکت در دوره پیشرفته :

شرکت در دوره مقدماتی

گروه سنی :

گروه ۱ )  ۱۰ تا ۱۳ سال

گروه ۲ ) ۱۴ تا ۱۷ سال

این دوره بصورت خصوصی ( تک نفره ) بصورت حضوری و آنلاین نیز برگزار میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره با دفتر مؤسسه تماس حاصل فرمایید.

چگونه می‌توانم در این دوره شرکت کنم ؟

برای شرکت در این دوره شما سه روش دارید:

 ۱. به وبسایت مؤسسه به آدرس www.RahroGroup.com وارد شوید. در بخش دوره های حضوری ٬ این دوره را انتخاب کنید و مراحل خرید دوره را تکمیل کنید تا وارد صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شوید و واریز اینترنتی خود را  با کارت‌های عضو شتاب انجام دهید.

 ۲. پرداخت وجه به حساب ما و ارائه زمان و ساعت پرداخت

لطفا پس از واریز وجه ، نام و زمان پرداخت خود را به شماره ۰۹۱۳۴۵۳۵۹۱۴ پیامک یا واتساپ کنید.(پیامک  باید شامل موارد زیر باشد: ۱. عنوان دوره ای که ثبت نام کرده اید. ۲. نام و نام خانوادگی ۴. زمان، شماره تراکنش و نام بانک )

پس از آن کارشناسان ما تمامی هماهنگی ها با شما جهت حضور و دیدارتان را انجام میدهند.

شماره حساب : ۰۲۱۶۰۸۷۲۳۴۰۰۸ بانک صادرات به نام مؤسسه رهرو بهین تدبیر آینده

شماره کارت : ۰۹۴۷ – ۱۹۰۲- ۸۵۱۰ – ۵۰۵۷ به نام دکتر مهدی مهاجرانی

۳. مراجعه حضوری به دفتر مؤسسه و ثبت نام