استعدادیابی ۲۴ جلسه (خصوصی – ۷ تا ۱۷ سال)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۳۰۰۰۰۰۰ تومان

در زمان های نه چندان دور تست هایی برای سنجش هوش افراد طراحی شده بود، تست های که معیار آنها بیشتر تمرکز بر هوش محاسباتی، ریاضی داشت. اگر نمره فرد مربوطه در این تست ها کم بود قطعا از نظر جامعه فردی کند ذهن یا بی استعداد به حساب می آمد.

در طی زمان با توسعه جوامع و ایجاد فرصت های برابر و توسعه صنایع و کسب و کارها، کم کم این شاخص های اندازه گیری جای خود را به شاخص های مهم تر و کامل تر دادند. برای مثال شخصی می توانست هوش IQ (تستی که مبنای ریاضیات دارد) بالایی نداشته باشد اما نقاش، موسیقی دان، آشپز، حساب دار یا خیاط حرفه ای باشد. تست هوش IQ از آنجایی که مبنای ریاضی دارند بیشتر به مسائل مرتبط با مدرسه معطوف می‌شود. این هوش در اندازه گیری توانایی افراد برای نوشتن یک برنامه کامپیوتری، مدیریت یک تیم سازمانی، مربیگری یک تیم ورزشی، قهرمانی در شطرنج، یادگیری چند زبان خارجی، نوشتن یک ملودی موسیقی، یادگیری سازهای موسیقی و حتی آشپزی کاملاً بی تاثیر است.

به جای اینکه از یک نفر بپرسیم IQ یا هوش شما چقدر هست؟

بهتر است از او بپرسیم: هوش شما در چه زمینه ای است.

تحقیقات مختلف، افرادی که در محیط مدرسه نمرات بسیار بالایی کسب کرده بودند و جزو دانش آموزان درس خوان مدرسه به حساب می آمدند، را مورد بررسی قرار دادند. بسیاری از افرادی که در مدرسه نتایج قابل قبولی نگرفته بودند، در آینده روش حل مسئله قوی‌تری نسبت به دانش آموزان تیزهوش داشتند. این دقیقاً به هوش آنها در ارتباط با پدیده های زندگی بستگی دارد و هیچ ارتباطی با مسائل ریاضی، فیزیک، شیمی و علوم پایه ندارند.

قدرت ما در برقراری ارتباط هیچ ربطی به  IQ ما ندارد، بلکه ارتباط گیری خود نوعی از هوش حساب می شود. کسانی که می توانند به زیبایی، با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند از هوش بالایی در زمینه ارتباط برخوردار هستند.

بزرگترین سرمایه هر شخصی خود اوست. پس شناخت استعدادها و سرمایه گذاری روی آنها می توانند به آینده ای روشن تر برای افراد منجر شود. استعدادیابی می تواند به شناخت بهتر افراد از خودشان بیانجامد بطوری که این شناخت می تواند باعث خوشحالی بیشتر و به وجود آورنده چالش‌های همگون با ذهن و ذائقه افراد شود. اگر در مقیاس بزرگتر نگاه بکنیم، این رضایت های فردی به رضایت اجتماعی بزرگتری منجر می شود.

قطعا وقتی زندگینامه افراد بزرگ را می خوانیم در قسمتی از زندگی آنها به این مسئله اشاره شده که او از کودکی به یک حیطه خاص علاقه نشان می‌داد که بعدها در همان زمینه یکی از صاحب سبک ترین و ماندگار ترین افراد شد. 

در اثبات این موضوع هوارد گاردنر مسئله استعدادیابی کودکان را مطرح و به اثبات رساند که یک کودک تازه متولد شده یا یک فرد ۳۰، ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ ساله دارای استعدادهای ذاتی هستند که در گذر زمان تقویت یا نادیده گرفته می شوند. هوارد گاردنر خود را یکی از قربانیان استعدادیابی نشدن می داند.

به بیان ساده تر استعدادیابی یعنی هدر نرفتن منابع برای شناخت بهتر و رسیدن به ایده آل های وجودی افراد. اگر در طول تاریخ افرادی را با صفات مثبت یاد می کنند (مانند امیرکبیر، نیما یوشیج، حمید سمندریان، عزت الله انتظامی، چایکفسکی، بتهوون، زین الدین زیدان، مارلون براندو، شکسپیر و …) قطعا افرادی بوده اند که در زمینه استعداد خود قدم برداشته اند.

قطعا در قدیم مسئله استعدادیابی به این اندازه علمی پیگیری نمی شد و خیلی از این افراد بخاطر ممارست خودشان و عشق و کششی که به علایق خود داشته اند به موفقیت های ماندگار رسیده و در تاریخ ثبت شده اند اما بسیاری از افراد دیگر جامعه هستند که متاسفانه بدون پیدا کردن استعدادشان به دنیا می آیند و در فقر شناخت خود از دنیا می روند.

استعدادیابی براساس نظریه هوارد گاردنر

هوارد گاردنر اعتقاد دارد کودکان تا ۳ سالگی نباید آموزش مستقیمی دریافت کنند که باعث تحریک گرایش آنها به یک موضوع خاص شود. از ۳ سالگی کودک در محیط کاملا مجهز به هر نوع علاقه قرار می گیرد و با توجه به علاقه ای که از خود به هر کدام از حیطه ها نشان می دهد جذب آن حوزه می شود. 

در هیچ کدام از این حیطه ها آموزش مستقیم نباید داده شود، کودک بایستی بصورت غیرمستقیم و بدون شرط از خود علاقه بروز دهد. هوارد گاردنر اثبات می کند که استعداد افراد در طول تاریخ بدون تغییر باقی می ماند و آموزش ها به تقویت یا تضعیف برخی استعدادها منجر می شود.

پس در این مسیر هوارد گاردنر ۸ نوع هوش را معرفی می کند که هوش IQ در دسته هوش منطقی و ریاضی قرار می گیرد، پس در این جا قابل لمس است که لزوما بالا بودن یا پائین بودن نمره IQ تضمین کننده آینده افراد نیست.

۸ نوع هوش هوارد گاردنر

 • هوش زبانی و کلامی
 • هوش منطقی و ریاضی
 • هوش بصری و فضایی
 • هوش موسیقیایی
 • هوش بدنی و جنبشی
 • هوش درون فردی
 • هوش برون فردی
 • هوش طبیعت گرایی

ما در دوره استعدادیابی به شما در شناخت استعداد برتر فرزندتان کمک خواهیم کرد.

اطلاعات دوره :

 • دوره استعدادیابی در مؤسسه استعدادیابی رهرو در ۲۴ جلسه انجام میشود. این کلاسها بصورت یک جلسه در هفته (طول دوره : ۶ ماه ) و همچنین بصورت دو جلسه در هفته (طول دوره : ۳ ماه) قابل برگزاری است.
 • استعدادیابی یک فرایند زمانبر است و بصورت فشرده و طی چند جلسه کوتاه قابل انجام نیست.
 • آزمون های استعدادیابی صرفا یک ابزار برای سنجش هستند و صرفا با چند آزمون خاص نمیتوان به استعداد پی برد.
 • حضور یکی از والدین در تمام جلسات استعدادیابی الزامی است.
 • دانش آموز باید مصاحبه اولیه شود و آمادگی وی برای شروع دوره استعدادیابی محرز گردد.
 • کلاسهای استعدادیابی فقط بصورت خصوصی برگزار میشود.
 • کلاسهای استعدادیابی هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین و مجازی قابل برگزاری است.
 • فعلا امکان برگزاری کلاسهای حضوری فقط در دو شهر تهران و یزد امکان پذیر است.
 • با توجه به حساسیت و اهمیت تشخیص درست استعداد، استعدادیابی توسط آقای دکتر مهاجرانی انجام می شود.

جلسه اول برای انجام مصاحبه اولیه با فرزند و آشنایی والدین با نحوه استعدادیابی رایگان است

چگونه می‌توانم در این دوره شرکت کنم ؟

برای شرکت در این دوره شما سه روش دارید:

 ۱. به وبسایت مؤسسه به آدرس www.RahroGroup.com وارد شوید. در بخش دوره های حضوری ٬ این دوره را انتخاب کنید و مراحل خرید دوره را تکمیل کنید تا وارد صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شوید و واریز اینترنتی خود را  با کارت‌های عضو شتاب انجام دهید.

 ۲. پرداخت وجه به حساب ما و ارائه زمان و ساعت پرداخت

لطفا پس از واریز وجه ، نام و زمان پرداخت خود را به شماره ۰۹۱۳۴۵۳۵۹۱۴ پیامک یا واتساپ کنید.(پیامک  باید شامل موارد زیر باشد: ۱. عنوان دوره ای که ثبت نام کرده اید. ۲. نام و نام خانوادگی ۴. زمان، شماره تراکنش و نام بانک )

پس از آن کارشناسان ما تمامی هماهنگی ها با شما جهت حضور و دیدارتان را انجام میدهند.

شماره حساب : ۰۲۱۶۰۸۷۲۳۴۰۰۸ بانک صادرات به نام مؤسسه رهرو بهین تدبیر آینده

شماره کارت : ۰۹۴۷ – ۱۹۰۲- ۸۵۱۰ – ۵۰۵۷ به نام دکتر مهدی مهاجرانی

۳. مراجعه حضوری به دفتر مؤسسه و ثبت نام